Starptautiskie finanšu pārskatu standarti SFPS (Lielbritānija) (60 stundas)

Ekonomiskā krīze pieprasa grāmatvežu kvalifikācijas paaugstināšanu

Finanšu analītiķu institūta (IFA) direktors Deivids Vudgeits prognozē pieprasījuma palielināšanos pēc grāmatvežiem ar starptautisko kvalifikāciju.

Ekonomiskā krīze veicinās izmaiņas absolūti visās darbības sfērās, tajā skaitā arī izglītībā. Pieprasījums pēc kvalifikācijas paaugstināšanas grāmatvežiem aug, bet pašas apmācību programmas mainās. Par to nesenā vizītē Baltijas valstīs pastāstīja vienas no lielākās un vecākās Eiropas grāmatvežu izglītības organizācijas Finanšu analītiķu institūta izpilddirektors Deivids Vudgeits (David Woodgate).

“Šodienas apstākļos grāmatvedis veic daudz lielākas darbības nekā finanšu operāciju fiksēšana. Viņš sagatavo un apstrādā kompānijas  finansiālo informāciju, tāpēc grāmatvedim ir obligāta sapratne par finanšu menedžmentu kopumā. It īpaši tas ir aktuāls mūsu ekonomiskajos apstākļos”, saka Deivids Vudgeits.

Viņš norādīja uz izmaiņām, ko institūts ieviesa, reaģējot uz ekonomiskās krīzes apstākļiem.

„Pašlaik izglītības jomā dominē viena tendence - studentu vajadzība pēc profesionālās izaugsmes. Ir arī otra pasaules tendence - apmācību programmas kļūst īsākas. Piemēram, mūsu jaunās programmas “Finanšu vadība” un “Iekšējais audits” dos iespēju cilvēkiem koncentrētajos īslaicīgajos kursos (aptuveni 60 akadēmiskās stundas) izprast, kā labāk risināt izaicinājumus finanšu krīzes laikā,” skaidro eksperts.

Institūta pārstāvis norādīja uz lielo pieprasījumu pēc institūta programmas „Starptautiskie finanšu pārskatu standarti” (SFPS) Eiropā, ieskaitot Baltijas tirgu. Interese ir skaidrojama ar to, ka šodien praktiski jebkuram biznesam ir nepieciešams sastādīt finanšu pārskatu  atbilstoši starptautiskajiem finanšu pārskatu standartiem.

„Lai izdzīvotu un attīstītos uzņēmumiem var rasties nepieciešamība piesaistīt ārzemju investīcijas, apvienoties ar starptautisku biznesu vai atvērt ražošanu ārpus valsts. Īpaši tas varētu kļūt aktuāls tieši kompānijām no Austrumeiropas, kur krīze ir jūtama visvairāk. Šajā gadījumā viņu finansiālai informācijai ir jābūt saprotamai potenciālajiem investoriem un partneriem.

Arī investējot līdzekļus biznesā citā valstī ir jāsaprot SFPS, lai  būtu vieglāk pieņemt pareizu lēmumu. Svarīgs aspekts globālajā ekonomikā ir “outsourcing” (ārpakalpojumu izmantošana) - ražošanas pārnešana uz citu valsts, kur izmaksas ir krietni zemākas. Ja jūs to darāt, ir nepieciešams būt pārliecinātam, ka kompānija, kurai jūs uzticat daļu no sava biznesa ir  finansiāli stabila un nebankrotēs tuvākajā laikā. Vēl viens iemesls, kāpēc zināšanas par SFPS ir svarīgas – lai pēc nepieciešamības būtu iespēja salīdzināt savu finansiālo progresu ar līdzīgām kompānijām citās valstīs. 

Tas viss norāda uz to, ka šajā grūtajā posmā ir vēl lielāka vajadzība pēc profesionāļiem ar institūtā iegūtajiem starptautisko zināšanu pamatiem”, saka Deivids Vudgeits.

Latvijā Finanšu analītiķu institūta (Institute of Financial Accountants) programmas var apgūt izglītības centrā Latvikon.

Žurnāls "Bilance", 2009. gada septembris


Nodarbības
  • Kopējais programmas ilgums - 60 akadēmiskās stundas, 12 nodarbības
  • Nodarbības notiks reizi nedēļā centrā "Latvikon" Ģertrūdes ielā 63.
Atlaides
  • Iespējama apmaksa pa daļām.
  • Ja no Jūsu organizācijas apmācību kursā piedalās 3 un vairāk cilvēku, samaksa tiek noteikta individuāli.
  • Atlaides nesummējas, spēkā ir lielākā no atlaidēm.

Citi kursi kategorijā "Grāmatvedība - kursi"